Bedenimizdeki her bir çakra ve bu çakra ya bağlı tali çakralar ile birlikte, Bir anatomik sistemi destekler. Sistem ve organlarda ki ağrı,sızı çakralar da ve meridyenlerde ki enerji akışında bir sorun olduğu bilgisini verir..

Hastalıklar, Kişinin enerji dengesinin bozulması ve çakra ve meridyenlerde oluşan blokajlar nedeni ile ortaya çıkan bir durumdur. Bu sebeple çakraların düzeni ve meridyenlerdeki enerji akışının stabil olması hayati bir öneme sahiptir.

Çakraların düzenini bozan nedenlerin bulunması, meridyenler de oluşan blokajların kaldırılması, hem kendimizi daha enerjik hissetmemize, bağışıklık sistemimizin güçlenmesine ve dolayısı ile hastalıklara daha dirençli olmamızı sağlamaktadır.

Işık kullanarak çakra dengeleme

Olumsuz duyguların bloke ettiği bu çakraların tespiti hizalanması ve enerji seviyemizin arttırılması,

Blokaja sebep olan duyguların ortadan kaldırılması,

Farkında olmadığımız baskın duyguların ortaya çıkarılması,

Blokajlar sebebi ile baskı altında kalan organların tespit edilmesi ve enerji seviyesinin arttırılması.

Hastalığa sebep olan, kendimizi yorgun ve bitkin hissetmemize, uyku düzenimizin bozulmasına, her zaman kendimizi stresli ve gergin hissetmemize, daha bir çok olumsuz durumlara yol açan enerjetik düzensizlikler yaşam kalitemizi belirleyen bir unsurdur, ancak fiziki olarak görünen bir durum olmadığı için her zaman göz ardı edilen ve hatta çok ta bilinmeyen bir durum,

Bioenerji ve enerjetik şifa dalları ne kadar popüler olsa da enerjetik sistemimizin ve fiziksel etkilerinin bilinmezliği de bir o kadar yüksek.

Enerjetik sistemin düzenide öncelikle çakraların düzenli çalışmasına ve meridyenlerdeki akışın düzenine bağlı olduğunu belirtmiştik, O halde sağlığımızla başımız belaya girmeden, sağlığımız bozulmadan, İğne ve ilaçsız yan etkisiz basit ve pratik bir şekilde tedbir almak mümkündür.

Çakra dengeleme usullerimiz

Elle, Bedene temas etmeden,

Meditasyon ile

Meditasyon ve El yardımı ile ( temassız)